Nasze realizacje

Praca hostessy nie taka łatwa

28 września 2018

Praca hostessy nie taka łatwa. Wielu ludziom nie będącym w branży, zarówno młodym dziewczętom jak i Klientom wydaje się, że praca jako hostessa nie jest wymagająca i męcząca. Twierdzi się, że przecież te wszystkie dziewczęta mają tylko pięknie wyglądać i nic więcej.
My się kompletnie z tym nie zgadzamy. Idealnym porównaniem pracy hostessy jest praca stewardess. Oczywiście z przymrużeniem oka. Podobieństwa są takie, że zawsze muszą wyglądać nieskazitelnie, codziennie praktycznie są w innym miejscu, wśród różnorodnych ludzi. Ponadto uśmiech nie może schodzić z ich twarzy. Muszą być zawsze obłędnie opanowane, dostosowywać się do sytuacji, radzić sobie z trudnym Klientem lub Gośćmi. Zawsze są na pierwszej lini ataku jeśli ktokolwiek jest niezadowolony podczas bankietu, kongresu czy konferencji.

Ich obowiązkiem zawsze jest robienie dobrej miny do złej gry, kiedy zdarzają się jakieś komplikacje. Bardzo często odbija się na nich to co nie jest ich winą. Jak organizacja, wygląd, przebieg wydarzenia, a nawet zdarza się że ilość ludzi, która pojawia się na przykład na targach i nie satysfakcjonuje Wystawcy dla którego pracują. Na co codzień zderzają się ze złośliwością, niezadowoleniem i narzekaniem wielu osób. Wielogodzinne eventy, na których są zobowiązane w szpilkach negatywnie wpływają na ich kręgosłup i dyskomfort podczas pracy. Niejednokrotnie zdarza się, że kolejny dzień pod rząd pracy w szpilkach nie jest możliwy, bo stopy i plecy są tak strasznie obolałe. Do tego właściwie pełna dyspozycyjność i brak stabilizacji.

Są dziewczęta, które potrafią robić po 2-3 zleceń dziennie. Są bardzo pracowite, ale jeśli hostessing jest jedyną formą utrzymania się bywa naprawę ciężko. Dobrze by było gdyby mentalność ludzi do tego zajęcia się zmieniła. My rozumiemy specyfikę pracy w branży jesteśmy jej częścią. Zależy nam zarówno na Klientach i ich Gościach, ale nasze hostessy są dla nas integralną częścią, bez której by nas nie było. Pozwólcie nam o nie dbać i je doceniać. Traktujcie tak jak swoich pracowników, z którymi przebywacie na codzień w innej pracy i stanowisku.